Modern villa tasarımları ile aradığımız yaşam standartları geri geliyor.

  Modern Villa Tasarımları

Dünyanın değişim hızı ile insanların değişimi de kaçınılmaz durumda. İstanbul ve İstanbullu da bundan nasibini almak zorunda. Aslına bakarsanız değişimden çok dönüşüm bunun adı, Geri Dönüşüm!

İstanbul halkının çoğu Türkiye’nin çeşitli yerlerinden (daha sakin ve daha müstakil yaşam seçeneklerinden) gelecek endişesi, maddi ve manevi imkanlar sebebi ile göçmüş, metropol insanı olma adımını atmışlardır. Ne var ki günümüzde yaşanan değişimlerle de (pandemi, artan kalabalık, sosyal çevre güvensizliği vb.) İstanbul halkı eski müstakil sakin hayatını arıyor. Bunu yaparken de İstanbul’dan vazgeçemiyor. Bu müstakil yaşama Geri Dönüşüm’de modern müstakil ev tasarımlarında neler yapılıyor aktaralım.

Öncelikle bu modern ve müstakil yaşam için kendinizi sınırlar koymayın. Günümüz teknolojisi hayallerinizin çok ötesinde. Sizler bunun keyfini çıkarmaya bakın. Kendinizi artık doğanın içinde hissedeceğiniz, sabahları huzurla uyanacağınız yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz. Çünkü değişen teknoloji ile müstakil yapılar eskiden çok farklı.

Modern villalar artık sizleri eski müstakil yaşam şartları gibi yormadan hayatınıza dahil olan yaşam alanları. Villanız teknolojinin geldiği bu noktada artık çok akıllı. Her şey sizin konforunuz için.

Isıtma soğutma sistemleri tamamen gizlenmiş, suyun ısınmasını yada soğumasını beklemediğiniz, pis ve temiz suyun ayrıştığı ve israf etmeden bahçenizde kullandığınız bir yapı düşünün. Peyzaj, spor, dinlenme ve oyun alanları gibi bir çok alanla tüm detaylar sizin konforunuz için şekilleniyor. Sadece konfor da değil üstelik bu villalar hem daha ergonomik hem daha işlevsel hem de daha sürdürülebilir olabilir.

Bu noktada İstanbul’un karmaşasından biraz uzaklaşmak gerekiyor çünkü gürültü kirliliği bize doğaya geri dönme ihtiyacı hissettiren önemli unsurlardan. Merak etmeyin modern villalar ses yalıtımında da iyiler, konumuz yapı dışındaki hayatımız. Yalıtım demişken tabii ki sadece ses değil, ısı yalıtımı ve su yalıtımı gibi bir çok kalemde.

Bu modern villalarda başka neler yapılabilir.

Günümüz taşıyıcı sistemleri (betonarme, çelik) eskisinden daha geniş açıklıklar geçmeye, daha uzun çıkmalar yapabilmeye, daha geniş ve ferah alanlar kullanmaya olanak sunuyor. Galeri boşlukları ile ferah alanlar ortaya çıkarıyor. Gelişen teknolojisi sadece taşıyıcıları iyileştirmiyor, cephe tasarımları, iç mekan tasarımları ve peyzaj tasarımları gibi kadar bir çok alanda bizi özgürleştiriyor.

Gelelim iç mekan tasarımlarına;

Ebatları ve çeşitleri artan mermer, seramik üretimleri, parke çeşit ve renkleri, duvar panel çeşitleri, cam çeşit ve ebatları, duvar kağıdı çeşitleri, metal ebat ve kaplama çeşitleri, aydınlatma ürünleri, elektronik akıllı sistemler, ısıtma sistemleri, soğutma sistemleri, vitrifiye ürünleri gibi bir çok kalem bize çok daha özgür tasarımlar sunuyor.

Teknolojinin bize sundukları;

Bu modern villaları giydirme konusunda birçok büyük ebatlı seramik ve mermer üretimi sayesinde tek parça ürünlerle de tasarım tamamlanabiliyor. Ayrıca bu seramik ve mermerler iç mekan mutfak ve banyo gibi mahallerde bize görsel ziyafetler sunmaya yardımcı. Ayrıca seramik tasarımları eskisi gibi sınırlı değil, mermer desenlerden ahşap desenlere kadar seçenekler bulunuyor. Hatta istediğiniz fotoğrafı seramiğe baskı yapmaya bile imkan var.

Duvar kağıtlarında binlerce çeşitten beğendiğiniz olmadı mı? Onunda baskısı mümkün. Dilediğiniz görsel duvarlarınızda. İster kumaş, ister hasır, ister vinil kağıtlara.

Lamine, laminant parkeler bir çok renk ve ebatla sıcak mekanlarınıza zemin hazırlıyor.

Alçıpan, boardex, betopan, fiber paneller, ahşap paneller, plastik paneller boyut ve çeşitlilikleri ile modern villaların hızlı inşaalarına olanacak sağlıyor.

Büyüyen bu açıklıklara göre camlar ve doğramalar uygulama yani geniş manzara olanaklarını sunuyor. Gerek mahremiyet gerek konfor anlamında bu doğramalarda seçenek çok. Akustik camlar, ısıcamlar, sürgü sistemler, katlanır sistemler, tavan ışıklıkları gibi bir çok seçenek var.

Dış mekanlarımız, bahçelerimiz, yeşil alanlarımız, havuzlarımız.

Modern villa tasarımları ihtiyaçlarınıza cevap verme konusunda oldukça cömert, dış mekanda yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, çardak, pergola, kış bahçesi gibi açık alanlarınızda bir çok ürün ve tasarımla kullanıcının yüzünü güldürmeyi başarıyor.

Açık alan demişken barbekü tercihiniz en keyifli zamanlar için sizleri bekliyor.

Detaylı barbekü inceleme yazımızı da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Ve havuz. Hem sizin hem varsa küçük aile bireylerinizin vazgeçilmezi. Havuz tasarımları da teknolojiden nasibini alanlardan. Sonsuzluk havuzu bakınca hem sizin hem misafirlerinizin içini açıyor.