Mimarlık Firması ile Çalışmanız için sizi ikna edecek nedenler;

 Mimarlık Firması ile Çalışmanız için 8 Neden

Evlerimize yatırım veya kullanmak amaçlı yüksek miktarlarda paralar yatıyoruz. Ve yaptırdığımız paranın karşılığını almak istiyor, onu en iyi şekilde sergilemek istiyoruz. Mimarlık firmaları size tam olarak bu konuda hizmet ediyor. Evinizi dekore etmeye nereden veya nasıl başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bir fikriniz var ama parçaları birleştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa ya da bunlarla ilgilenecek kadar boş vaktiniz yoksa, mimarlık firmaları tamda sizin bu ihtiyaçlarınızı sorunsuz karşılamak için yanınızda.

Mimarların sadece zenginler ve ünlüler için olduğu zamanları bir kenara bırakın. Günümüzde mimarlık hizmeti lüksten çok bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Aynı zamanda sizlere zaman, para ve stres konularında büyük tasarruf sağlıyor. Kulağa hoş geliyor değil mi?

O zaman şimdi neden mimarlık hizmeti almalıyız sorusu için 8 neden sıralayalım.

1.Paranızı korumak

Evinizin tasarımını yapması için birisine para vermek kulağınıza garip gelebilir. Fakat bu konuda sizi ikna edecek önemli birkaç husus var. Bir mimar ile çalışmak size ileride pahalıya patlayacak hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak. Ayrıca sürekli olarak çalıştıkları firmalar iş devamlılığı için uygun fiyatlara hizmet vereceğinden sizin aldığınız hizmet aslında belki maliyetinizin altında olacak.

Evinizi yaparken tasarruf ettirecek ve en önemlisi evinizi satarken, evinizin iç ve dış tasarımı sayesinde değerini arttıracaktır. Bu sayede diğer satıcılar ile rekabet ederken işiniz fazlasıyla kolaylaşacaktır.

2.Profesyonel bakış açısı

Bir tasarımcı size bulunduğunuz durum ile ilgili profesyonel fikirler sunabilir. Aynı zamanda mevcutta bulunan herhangi bir şeyi ufak değişiklerle yeniden kullanılabilir hale getirerek bütçenizi daha verimli kullanmanıza yardımcı olur. “Bir tasarımcı sizin üçüncü bir gözünüz olur. Unutmayın bu gözler sizin göremeyeceğiniz şeyleri görmek ve fark etmek için eğitildiler.”

3.Bütçe ve plan

Bir tasarımcı kurguladığı iş planı sayesinde bütçenizi aşmamanızı sağlayarak zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlayabilir. Evinizle ilgili her şey için kaynakları nereden bulacağınızı ve nasıl temin edebileceğinizi bilir. Bu sayede bunları araştırmak için harcayacağınız vakti işlerinize, kendinize veya ailenize harcayabilirsiniz. Onlar ufak gibi görünen ama aslında oldukça önemli görünen detayları gözden kaçırmazlar. “Aydınlatma ve döşeme ihtiyaçlarının inşaattan önce ele alınması çok önemlidir. Uygun yerleşim önceden belirlenmelidir yoksa size ekstra masraf çıkartabilir.”

4.Ürün çeşitliliği

Sürekli yenilenen ve yenisi çıkan dekorasyon ürünlerini takip edemiyor olabilirsiniz. Fakat mimarlık firmalarının işleri gereği bütün yeniliklerden haberdarlar. Neden yeni evinizde eskimiş ve modası geçmiş ürünleri kullanasınız, öyle değil mi?

5.Bağlantılar

Günümüzde artık nitelikli işçi ve usta bulmak çok zor. Siz büyük miktarlarda para yatırdığınız evi yeni tanıştığınız bir ustaya nasıl emanet edeceksiniz? Fakat mimarlık firmaları birlikte birçok projede çalıştığı, güvenilir ekipleri sayesinde tesisat, elektrik, havalandırma gibi hizmetlere sorunsuz ulaşmanızı sağlayacaktır.

6.Mükemmel kombinasyonlar

Mimarlar, evleriniz için insanların genellikle göremediği genel bir resmi görmek için eğitilmişlerdir. Bu sayede ev ortamınızın ihtiyaç duyduğu renk ve ürünleri belirledikten sonra bunları kombinleyerek daha ferah, estetik ve sıradanlıktan uzak bir ev tasarımı oluşturmanıza olanak sağlar. “Tasarımcıların gün boyu yaptığı şey kalıpların dışından düşünmektir.”

7.Satarken kazanmak

Bir mimarlık firması potansiyel olarak evinizin estetiğine çok şey katacaktır. Bu sayede evinizi satılığa çıkardığınızda yaptırdığınız tasarım dikkat çekeceğinden, değeri katlanacak ve daha kısa zamanda satılacaktır.

8.Hızlı geri dönüş

Tasarımcı, yanlış veya doğru bir şey olup olmadığını size otomatik söyleyebilen bir profesyoneldir. Estetik kararlar verirken bu fikirlere sahip olmak büyük bir avantajdır. Aslında siz bu hizmeti almak için para ödediğinizi zannederken henüz işiniz bitmeden bu masrafları amorti ediyorsunuz. Çoğu ev sahibi her şeyi kendileri yapmaya çalışır ve hüsrana uğrarlar. Bu konuyu en yaygın tasarım hataları başlıklı konumuzda inceleyeceğiz.

Peki bu bilgilerden sonra bir ev satın aldığınızda veya yaptırmak istediğinizde bir mimarlık firması ile çalışmayı düşünür müydünüz?